Svaki aspekt industrijskog dizajna je važan! Šta ovo znači? Jednostavno, industrisjki koncept uređenja enterijera je zasnovan na korištenju svih raspoloživih resursa, od konstrukcije do namještaja i dekorativnih elemenata.
Manje-više svaki predmet napravljen od strane čovjeka koji vas okružuje je rezultat vještine dizjanera, njihove vještine i talenta. U uređenju interijera industrijski stil se vrlo često koristi kod uređenja potkrovlja, adaptiranih stanova, stvarajući sliku redizajnirane tvorničke hale ili skladišta. Industrijski dizajn je u ekspanziji zahvaljujući atraktivnom i zanimljvom izgledu.
Industrijski stil karakteriše izgled nedovršenosti ili nedovoljne obrađenosti materijala. On se fokusira na kombinovanje neravnih, neobrađenih površina sa glatkim i sjajnim. Primarno je prikazati elemente koji liče kao da su izašli iz neke fabričke hale pa bili ti elementi: zidovi od cigle, drvena stolica sa metalnim nogama, ili ogoljene cijevi. Industrijski stil je minimalistički, stoga nemojte pretjerati sa namještajem, dekoracijama, miješanjem boja i sl. Najbolja stvar kod uređenja u industrijskom stilu je njegova ekonomičnost. Budite slobodni da koristite polovne predmete, stare cijevi, građevinski materijal sa objekata koji se ruše.
Koristite sive nijanse u kombinaciji sa bijelom bojom koja ima zadatak da da čist i oštar izgled. Toplinu prostoru može dati drvo u različitim nijansama i stepenima obrade. Veliki broj ljudi industrijski stil poistovjećuje sa nedovršenim zidovima od cigle, danas postoje dekorativne zidne obloge koje liče na stare cigle koje se vrlo lako ugrađuju i nisu skupe. Takođe, stropne grede su vrlo poželjne. Još jedan element je sinonim za industrisjki dizajn u uređenju enterijera a to je korištenje betonskih podova, tačnije poliranog betona. Na kraju ne zaboravite biljke koje će dodatno omekšati oštre ivice i unijeti toplinu u prostor.
Mislimo da bi se većini industrijski stil svidio a mi smo ga nazvali i shabby chic stil sa mišićima.